Whatsapp İletişim

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Tüketici Hakları
Bu Servis Sözleşmesi tüm Bilişim kullanıcılarına hitap eder. cerkezkoyweb.com'un sağladığı her türlü ürün ve servislerde takip ettiği ilke ve metodlar hakkında bilgi içermektedir. Kendi servislerimizi, kullanıcılarımızı ve diğer internet kullanıcılarını çeşitli sorumsuz ve illegal tehdit ve aktivitelere karşı korumak ve bu amaç doğrultusunda Bilişim ve kullanıcıları üzerine düşen sorumlulukları belirlemek için hazırlanmıştır. 
 
cerkezkoyweb.com internet çözümleri sunan, alan adı tescili, web alanı kiralama hizmeti (web hosting), ircd hosting ve radyo hosting veren bir hizmet şirketidir. cerkezkoyweb.com ve ağları üzerinde bulunan bilgiler o bilgiyi sağlayan kişi ve kurumlara aittir. Bilişim, yine kendisi aracılığıyla kullanıcıları tarafından sunulan yayın ve dökümanların içeriğinden ve bu tarz içerik ve yayınların getireceği yasal yükümlülüklerden sorumlu değildir.
 
cerkezkoyweb.com servislerinin kullanımı tamamıyla kişi ve kurumların kendi tercihleri olup doğabilecek her türlü riski kendileri üstlenmektedirler. cerkezkoyweb.com müşteri seçme hakkını kullanarak istemediği kişi veya kurumlara hizmet vermeyi reddedebilir. 
 
Sipariş
Sipariş kabulü ve ödemenin onaylanmasından sonra Bilişim, sipariş detayında bulunan isteğe ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini iletecek ve servis başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu kullanıcının sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan kullanıcı sorumlu olacaktır. 
 
Beyan ve Uyarılar
Kullanıcı, aldığı servis dahilinde Bilişim tarafından aldığı uyarılara uyacağını taahhüt eder. Kullanıcı, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen servisleri ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı yada sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
 
 
Sunucu Yükü
Bilişim, kullanıcıların esnek ve ekonomik kullanımı için bir çok hosting özelliğini sınırsız olarak sunmaktadır. Kullanıcılar, sunucu üzerindeki diğer kullanıcıların hesaplarını ve sunucu performansını etkileyecek şekilde kaynak kullanımı yapamazlar. Kullanım oranı %10 üzerine çıkan hesaplar Bilişim tarafından askıya alınabilir.
 
Sorumluluk
Kullanıcı servis dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
 
Kullanıcı servis dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve email hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri ve bilgilerin yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul eder. Bu konuda doğabilecek sorunlardan Bilişim'a herhangi bir kusur iletilemez.
 
İçerik
Bilişim sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Bilişim kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Bilişim'un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için iptal edebilir. Bilişim hukuka aykırılık eden fiileri ve eylemleri ögrendiğinden itibaren kullanıcıya haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
 
Kullanımına İzin Verilmeyen Scriptler
Bilişim sunucularında lisanssız her türlü script kullanımı yasaktır. Bununla birlikte mp3, adult, warez, toplist, sözlük scriptlerinin ve shoutbox gibi chat eklentilerinin kullanımı yasaktır. Bilişim, bu scriptlerin kullanıldığını tesbit ettiğinde hesabı askıya alma veya kapatma hakkına sahiptir.
 
Spam ve Toplu Mail
Bilişim sunucularını kullanarak spam yapmak ve veya toplu mail göndermek yasaktır. Kullanıcının toplu mail gönderdiği tesbit edildiğinde, Bilişim hesabı askıya alma hakkına sahiptir.
 
Yedekleme
Bilişim, sağladığı servis içerisinde bulunan kullanıcı verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, email ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zarardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri kullanıcıya aittir.
 
Bilişim kullanıcının tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutucaktır. Buna rağmen Bilişim servisinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Bilişim sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi müşterinin sorumluluğundadır. Bilişim hizmetlerini kesintisiz sunmak için yedekleme yapar.
 
Alan Adı
Bilişim, kullanıcı tarafından sipariş verilmiş domain name kayıt işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen domain name'in sahibi kullanıcıdır. Kullanıcı kendi kullanıcı adı ve şifresi ile domain bilgilerini değiştirebilir, domain adını dilediği servis ile kullanabilir ve transfer edebilir.
 
Ödemeler
Bilişim önceden haber vermeksizin ücretler üzerinde ileriye dönük olarak degişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı bu degişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
Ücret hesap kesim tarihinden itibaren 5 gün içinde ödenmelidir. Bilişim, kullanıcı ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili servisi kapatma, açma hakkını saklı tutar.
 
Ödeme konusunda problem yaşanmasından dolayı Bilişim, kullanıcıya verilen servislerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
 
Bu durumun devam süresince kullanıcı adına email, web, ftp erişimleri yapılamaz ve email hesapları bloklanarak gelen emailler geri çevrilir.
 
Bilişim servis süresi içinde kullanıcıya tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ödeme bildirimi gönderebilir. Kullanıcı söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamaz.
 
Kullanıcı, aldığı servislere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır ve hesabı askıya alınır.
 
Bitiş tarihi geçmiş domainler 1 ay içinde yeniden sizin tarafınızdan alınabilir. Bu işlem bazı domain uzantıları için geçerlidir. Bu işlem için domain başına 2 kat ücret alınır.